ÚJABB IMPORTOK ANGLIÁBÓL, FRANCIAORSZÁGBÓL ÉS ÍRORSZÁGBÓL

Newmarket
A legutóbbi newmarketi horse in training árverésen újabb öt telivér került magyar tulajdonba és tréningbe.
114 ksz. APTITUDE (GB) 2011 sk (With Approval – Moi Aussi) 800 GNS – Zala Csaba
A kanca novemberben háromszor futott. Legjobb helyezését (5. hely) 1400 méteren Wolverhamptonban érte el. Legjobb Racing Post száma 48.
248 ksz. Amour Noir (IRE) 2011 pher (Footstepsinthesand – Announcing Peace) 1.800 GNS – Zala Csaba
A hároméves herélt még nem futott versenyben. Anyai testvére Listed nyerő 2400 méteres távon és több Gr-3-as verseny helyezettje.
252 ksz. Concoct (IRE) 2011 pk (Aqlaam – Jinskys Gift) 800 GNS – Zala Csaba
Már van verseny a hároméves lábában, igaz az 1600 méteres versenyben csak a 10. helyen (14 RP) végzett Lingfieldben. Apja 1600 méteren volt a legjobb.
213. ksz. Al Shoogh (GB) 2011 pk (Nayef – Bakhoor) 21.000 GNS – Szenttamási istálló
A mostani árverés legdrágább magyar lova. Háromszor futott, legjobb helyezését (5. hely) Lingfieldben aratta 1600 méteren. Az a futás 66 RP számot ért, míg a nyerő 73-at kapott. Magyar szinten magas vételárát, második anyjának klasszis teljesítménye indokolhatja.
214. ksz. Sariyah (GB) 2011 pk (Shirocco – Sakhya) 4.000 GNS – Szenttamási istálló
Kiváló család tagja, harmadik anyjának csikója az Epsom Derby nyerő Shirley Heights. Anyja kétévesen versenyzett, míg a kanca még nem futott.

Deauville
206 ksz. 3h Cyr Thisun (FR) (Zambezi Sun – Cinthicry) 1.500 EUR – Toronyi Zsanett
Újabb telivér került hazánkba, ezúttal Franciaországból. A versenyben még nem futott hároméves Cyr Thisun. Anyja nem versenyzett. Apja, a Francia Derby negyedik helyezettje, Zambezi Sun. Gr-1-es sikerét a Grand Prix De Parisban aratta 2400 méteren. Első évjárata idén hároméves, csikói, csakúgy, mint ő, későiek.

Kildare Paddocks, Kill
22. ksz 2013 pk NN (IRE) (Majesic Missile – Shimada) 1.000 EUR Zala Csaba
Sprinter apja legmagasabb formáját (117 RP) a King’s Stand Stakesben (Gr-II.) érte el, mikor az 1000 méteres versenyben a második helyen ért célba. Idén 3.500 fontot kérnek a fedeztetéséért. Anyja nem futott, öt versenyző csikójából egy nyert versenyt.
28. ksz 2013 sk NN (IRE) (Cockney Rebel – Soul Society) 1.200 EUR Búzási Pál
Klasszis apja (123 RP) két klasszikus versenyt nyert középtávra. Megnyerte az angol és az ír 2000 Guineast. Csikói eddig a várakozás alatt szerepelnek Nyugat-Európában, idei fedeztetési díja 3.000 EUR. Anyja nem futott, viszont négy futó csikójából kettő már nyert versenyt.
68. ksz 2013 pm NN (IRE) (Watar – A Little Gift) 1.200 EUR Zala Csaba
Francia földön versenyző apja igazi távgyaloglónak számított, Yeats mögött 3100 méteren ötödik volt Gr-1-es versenyben Longchampban. Gr-2-es szinten két versenyt is nyert 2800 méteren. Anyját point-to-points versenyekben próbálták ki, ő az első csikója.
83. ksz 2013 sk NN (IRE) (Art Connoisseur – Barathea’s Light) 2.000 EUR Búzási Pál
Anyja futott, de nem nyert versenyt, ő a második csikója. Apja (120 RP) első osztályú sprinter volt, Jubilee Stakest nyert 1200 méteren Ascot-ban. Idén 4.000 euróért fedez, legjobb csikója Listed versenyt nyert 1200 méteren Baden-Badenben.
109. ksz 2013 pm NN (IRE) (Bushranger – Divine Pursuit) 1.500 EUR Nagy Csaba
E hatosból papír alapján ő legjobb. Apja (119 RP) Coolmore színekben versenyzett. Nagyon korai volt, kétévesen két Gr-1-es versenyt nyert Deauville-ban és Newmarketben 1200 méteren. Idén 5.000 eurót kérnek a fedeztetéséért. Anyja (74 RP) Sir Henry Cecil tréningjében állt, háromszor futott és háromszor volt helyezve, 1700 méteren harmadik volt Beverley-ben. Tenyésztésben is eredményes, rövidtávú csikója kilenc versenyt nyert Angliában és Írországban.
192. ksz 2013 pk NN (IRE) (Elusive Pimpernel – Moon Crest) 1.000 EUR Nagy Csaba
Apja (116 RP) Yorkban Gr-3-as versenyt nyert 1400 méteren kétévesen. Fedeztetési díja 1.000 EUR az idei évben. Anyja nem versenyzett, ő a második csikója. A család sok ivadéka került a kontinentális Európába, többek között az általunk is jól ismert Clarion. A kis osztrák sárga 11 rövidtávú versenyt nyert a régióban.

Forrás: kincsempark.com / Krebs András/